«Вясенні дывертысмент»

17 сакавіка 2023 года, а 19-й гадзіне ў Літаратурным музеі Максіма Багдановіча адбудзецца імпрэза “Вясенні дывертысмент” з удзелам ансамбля салістаў “Класік-Авангард” пад кіраўніцтвам Людмілы Каліноўскай.

Выканаўцы: салісты ансамбля «Класік-Авангард», лаўрэаты міжнародных конкурсаў – Вікторыя Янушкевіч (флейта), Кірыл Целяпнёў (кларнет), Максім Юргілевіч (габой), Максім Забара (фагот).

Праграма:

1. Карл Гёпфарт. Квартэт для флейты, габоя, кларнета і фагота ў 3-х частках.
  2. Жак Ібер. 6 п’ес для трыа духавых інструментаў.
  3. Тошы Нагата. Санаціна для квартэта драўляных духавых інструментаў у 3-х частках.
  4. Іліё Валантэ. «У амерыканскім стылі».

Вядзе канцэрт – Людміла Каліноўская.

Вясновыя гімны-вершы ад Максіма Багдановіча і іншых зорак беларускай паэзіі ХХ стагоддзя ў выкананні загадчыка музея Міхася Бараноўскага.

Уваходны квіток – 10 рублёў (квіткі анлайн і ў касе музея).

Дадатковая інфармацыя на музейных старонках у сацыяльных сетках і па тэлефонах: +375 29 850 73 27, +375 17 363 07 61.

Літаратурны музей Максіма Багдановіча

Мінск, вул. М.Багдановіча, 7а